Internat

Internat Zespołu Szkół Zawodowych Towarzystwa Salezjańskiego w Oświęcimiu wspomaga i uzupełnia pracę dydaktyczną szkoły salezjańskiej oraz przejmuje od rodziny funkcję wychowawczą i opiekuńczą na okres pobytu wychowanków w Internacie. Za przykładem św. Jana Bosko, staramy się tworzyć każdego dnia klimat optymizmu, radości i wzajemnego zaufania ciągle pamiętając, jak ogromne znaczenie w życiu młodych odgrywa właściwie ukierunkowany rozwój intelektualny, ludzki i duchowy. Dlatego też staramy się zapewniać możliwość rozwijania swoich pasji poprzez czynne uczestnictwo w zajęciach sportowych, wydarzeniach kulturalnych czy spotkaniach religijnych. Mamy świadomość znaczenia spotkań indywidualnych czy też grupowych z wychowankami, ale ogromnie doceniamy też nieodzowność stałych kontaktów z rodzicami, wychowawcami i pedagogami szkolnymi a także organizacjami wspomagającymi proces wychowawczy.

Do dyspozycji mieszkańców mamy około 90 miejsc, gdzie po trudach dnia codziennego można odpocząć w salach wieloosobowych oraz pokojach 2- i 3 -osobowych. Doskonałe posiłki serwuje stołówka, która zapewnia całodzienne wyżywienie. Aktywni ruchowo mogą spełniać się podczas licznych zajęć pozalekcyjnych na sali gimnastycznej, boiskach sportowych, w doskonale wyposażonej siłowni oraz podczas cotygodniowych wyjść na nowo odnowioną pływalnię znajdującą się nieopodal a także w czasie licznych wędrówek pieszych i rowerowych. Wychowankowie mogą korzystać z pralki oraz pomieszczenia do suszenia i prasowania ubrań. Do dyspozycji mieszkańców są również czajniki bezprzewodowe, żelazko oraz odkurzacz. Każdy mieszkaniec Internatu może korzystać z bezpłatnego, bezprzewodowego Wi-Fi. Z wielu powodów w tym roku w internacie wychowankowie mogą przebywać od niedzieli godz. 17.00 do piątku godz. 18.00. Opłata wynosi 450 zł miesięcznie.

Zaś wszystko to, aby Nasi wychowankowie każdego dnia mogli wprowadzać w życie hasło św.Jana Bosko – założyciela Zgromadzenia Salezjańskiego – „Bądź zawsze wesoły – diabeł boi się ludzi radosnych” i tym samym stawać się „Dobrymi chrześcijanami i uczciwymi obywatelami”.

Karta przyjęcia do Internatu

Kadra wychowawcza w Internacie

  • Kierownik internatu: ks. mgr Michał Libor
  • ks. mgr Dariusz Bartocha
  • mgr Teresa Hajda
  • mgr Elżbieta Szczęśniak
  • ks. mgr Bogusław Zawada