Technik mechanik o specjalności spawalnictwo zajmuje się łączeniem materiałów różnymi metodami spawalniczymi. Organizuje, nadzoruje i wykonuje prace związane z łączeniem, cięciem i zgrzewaniem materiałów oraz projektowaniem, wytwarzaniem, eksploatacją i utrzymaniem w ruchu różnego rodzaju maszyn i urządzeń mechanicznych. Przeprowadza ich montaż, naprawy i konserwacje, wykrywa i usuwa przyczyny awarii oraz uszkodzeń, wymienia zużyte lub uszkodzone elementy oraz zespoły w maszynach i urządzeniach.
Technik mechanik o specjalności ślusarz to specjalista zajmujący się ręczną i ręczno – maszynową obróbką metalu, a także montażem, naprawą, konserwacją urządzeń technicznych i narządzi. Wykonuje również elementy maszyn, urządzeń oraz sprzętu powszechnego użytku metodami obróbki ręcznej i maszynowej np. toczeniem, frezowaniem, szlifowaniem. Przygotowuje różne konstrukcje metalowe, stosując połączenia metodami nitowania, spawania, lutowania, zgrzewania. Naprawia i konserwuje sprzęt gospodarstwa domowego, (np. zamki do drzwi, sprzęt AGD). Ślusarz zdobywa wiedzę i umiejętności praktyczne z zakresu ślusarstwa oraz spawalnictwa.
Technik mechanik specjalność spawalnictwo może znaleźć zatrudnienie:
- w budownictwie przemysłowym,
- w przedsiębiorstwach zajmujących się produkcją urządzeń technicznych,
- w zakładach usługowo-naprawczych jako specjalista z zakresu łączenia metali,
- na stanowiskach nadzoru technicznego, jako technolog, konstruktor, organizator przebiegu procesów wytwarzania maszyn i urządzeń,
- jako kontroler jakości, konserwator i pracownik z zakresu utrzymania ruchu.
Przedmioty rozszerzone:
- geografia
Przedmioty punktowane
- Język polski
- Język angielski
- Matematyka
- Geografia
Pozostałe klasy pierwsze technikum: